Jak Zkontrolovat Aukční List

Obsah:

Jak Zkontrolovat Aukční List
Jak Zkontrolovat Aukční List

Video: Jak Zkontrolovat Aukční List

Video: Jak funguje aukce půdy? | Pudavaukci.cz 2024, Duben
Anonim

Aukční vozy v Japonsku jsou doprovázeny speciální tabulkou s charakteristikami vozidla, jeho výbavou a poškozením karoserie a interiéru. Dokument s takovou tabulkou se nazývá aukční list. Je vypracován odbornými odhadci před dražbou.

Jak zkontrolovat aukční list
Jak zkontrolovat aukční list

Instrukce

Krok 1

Automobil uvedený do aukce je pečlivě zkontrolován aukčními specialisty. Označují modernizaci, další vybavení, technickou kontrolu. Hlavní věc, která potenciálního kupujícího zajímá, jsou nejen technické vlastnosti, ale také posouzení jeho celkového stavu. Pro takové hodnocení existují označení písmen a čísel, která jsou pro mnoho aukcí podobná.

Krok 2

Téměř dokonalé auto je označeno písmenem S. Písmeno A nebo R znamená, že došlo k menší nehodě. Kombinace RA naznačuje strukturální zásah po závažné nehodě nebo dodatečném vybavení modelu.

Krok 3

Číselná označení dávají charakteristiku motoru a vzhledu karoserie. Nejvyšší číslo 6 je vynikající stav motoru, nízký kilometrový výkon a věk. 5 - dobrý motor, jemné vnější vady. Pokud má auto malé škrábance nebo rezavé skvrny, pak je to 4, 5. Vůz je „starý“, ale ve spravedlivém stavu má hodnocení „4“. Zde je více viditelných vad než v hodnocení 4–5 a ani interiér nesvítí. „3, 5“vykazují výrazně více najetých kilometrů než „4“, různé díly byly opraveny nebo vyměněny. Tělo vyžaduje malování, interiér je nedůležitý. Vyznačuje se také vozy s hodnocením „3“

Krok 4

Automobily vyžadující kompletní opravu jsou označeny číslem „2“. S hodnocením „1“je vozidlo silně rezavé, bylo ve vodě nebo bylo nahrazeno nestandardními díly. 0 znamená, že se vozidlo prodává za náhradní díly.

Krok 5

Z popisu není vždy možné určit rozsah poškození, protože v japonštině neexistuje množné číslo. Například díra spálená cigaretou nemusí být jediná a rezavá skvrna naznačuje rezavé dno. Pokud najdete například škrábance na tabulce aukčních listů, musíte toto poškození hledat na autě. Konzistenci indikátorů aukčního listu lze tedy ověřit pečlivým prozkoumáním. Můžete to svěřit zkušenému specialistovi.

Doporučuje: